چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3767
مهرگان در حاشیه جشنواره لاله تالابی گفت؛

اعتقاد داریم با برگزاری جشنواره ها قدم های مثبت و موثری در جهت رونق گردشگری شهرستان صومعه سرا بر خواهیم داشت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ علی رضا مهرگان مسئول میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان صومعه سرا در حاشیه برگزاری جشنواره گل دهی لاله تالابی عنوان داشت؛ چهارمین جشنواره گل لاله تالابی را در دهستان هندخاله به همت فرمانداری، بخشداری، روسای ادارات، میراث فرهنگی شهرستان، دهیاری و شورای اسلامی و مردم خونگرم دهستان هندخاله برگزار نمودیم.

مهرگان در خصوص اهداف برگزاری جشنواره ها در سطح شهرستان گفت: از اهداف ما برای برگزاری چنین جشنواره هایی اولا احیای مجدد آداب و سننی که در حال فراموش شدن است و در ثانی معرفی جاذبه های بکر شهرستان صومعه سرا می باشد. وی افزود؛ ما با برگزاری این جشنواره ها سعی داریم قسمت های زیبای شهرستان را به گردشگران بشناسانیم.

علیرضا مهرگان در ادامه گفت: ما گردشگران را سفیران معرفی جاذبه های شهرستان می دانیم. برای نمونه هر کدام از این گردشگران که به تالاب رجوع کرده اند، می توانند سفیرانی برای معرفی این بخش جذاب گردشگری به دیگران باشند و این امر در نهایت به جذب گردشگر انبوه کمک خواهد نمود و به رونق روستاها منجر خواهد گردید.

مسئول میراث فرهنگی صومعه سرا با اشاره به برنامه هایی جهت برپایی جشنواره هایی دیگر در سطح شهرستان عنوان کرد؛ برنامه هایی برای جشنواره های دیگر نیز در دست اقدام داریم. برای مثال جشنواره های نیشکر و ابریشم از جمله اقداماتی است که سعی داریم تا چنانچه موارد مدنظر آن از جمله جذب اسپانسر فراهم گردد، بزودی آن جشنواره ها نیز برگزار گردند.

مهرگان با ابراز امیدواری از مثبت بودن برگزاری جشنواره ها یادآور شد؛ اعتقاد داریم با برگزاری جشنواره ها قدم های مثبت و موثری در جهت رونق گردشگری شهرستان صومعه سرا بر خواهیم داشت. وی ادامه داد؛ شهرستان صومعه سرا جاذبه های منحصر به فردی را دارا است. مانند کوه های تنیان، سیاه کوه، گسکرات و همین گل لاله تالابی که در منطقه حیات وحش سلکه شهرستان صومعه سرا قرار دارند، از جمله پتانسیل های جذاب گردشگری شهرستان هستند.

علی رضا مهرگان در پایان ضمن تقدیر از تمام مسئولین استانی و شهرستانی، نیروهای انتظامی و سپاه و مردم ارجمند منطقه و مهمانان گرانقدر که در جشنواره لاله تالابی حاضر بودند، اشاره کرد؛ امیدواریم همه مسئولین امر دست ما را در برگزاری هر چه بهتر اینگونه جشنواره ها بگیرند. چرا که این جشنواره ها می توانند راهی سریع برای توسعه گردشگری در منطقه باشند. وی گفت: بی شک جشنواره حاضر نیز دارای کمبودها و کمی و کاستی هایی بود که از این بابت از تمام حاضرین ارجمند عذرخواهی کرده و تمام سعی و تلاش خود را در جهت بهبود کاستی ها در جشنواره های آتی خواهیم نمود./گیلرخ

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید