سه شنبه, 04 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3284
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان:

مردم را برای نجات محیط زیست گیلان بسیج کنیم

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، پسماند و فاضلاب را دو معضل اساسی استان گیلان دانست و گفت: باید مردم را برای نجات محیط زیست بسیج کنیم.

کیوان محمدی در نشست بررسی و تبادل نظر درخصوص مخاطرات زیست محیطی استان که با حضور مشاور ارشد و کارشناسان جایکا در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد، با اشاره به فعالیت های جایکا در حطیه محیط زیست گیلان طی سال های گذشته، اظهار کرد: دستاوردهای جایکا در حوزه محیط زیست حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در فرهنگی ملی و دینی ما بر استفاده از دانش و تجارب دیگران تاکید شده است، افزود: ما برای استفاده از علوم و دانایی اقوام و ملل دیگر محدود نشده ایم و لذا جایکا نمونه خوبی از همکاری بین دو کشور ایران و ژاپن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به فعالیت جایکا در استان های مختلف، خاطرنشان کرد: بهار 98 فاز دوم فعالیت های جایکا در پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی در گیلان به پایان خواهد رسید، اما با توجه به قرارداد جایکا با سازمان حفاظت محیط زیست گزارش نهایی در زمان دیگری ارائه خواهد شد.

محمدی پسماند و فاضلاب را دو معضل اساسی استان گیلان دانست و یادآور شد: این آمادگی وجود دارد که برای رفع مشکلات زیست محیطی گیلان همکاری خود را با جایکا ادامه دهیم.

وی یکی از اقدامات مهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان را تغییر رویکرد و نگرش مردم نسبت به محیط زیست دانست و گفت: در این راستای بودجه ای را برای فعالیت های فرهنگی و ارتقای آموزش های زیست محیطی اختصاص دادیم تا فرهنگ سازی صورت بگیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بی تردید بدون فرهنگ سازی کلیه فعالیت های ما در جهت حفاظت از محیط زیست و در نهایت رسیدن به توسعه پایدار اثربخش نخواهد بود و باید مردم را برای نجات محیط زیست بسیج کنیم./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید