دوشنبه, 27 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3315
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

نشاط اجتماعی بن مایه برنامه های نوروز است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: نشاط اجتماعی بن مایه برنامه های نوروزی در استان هستند.

فیروز فاضلی افزود: نشاط اجتماعی اولویت برنامه های اصلی این اداره کل بوده و برگزاری جشنواره‌های پیاپی فرهنگی و هنری در استان اعم از دوسالانه هنرهای تجسمی، جشنواره فیلم فجر، جشنواره موسیقی فجر و جشنواره مد و لباس فجر گواه این موضوع است که این با نزدیک شدن به روزهای نوروز افزایش می یابد.

وی ضمن دعوت از گروه‌ها و موسسات فرهنگی و هنری برای برگزاری برنامه‌های شاد در نوروز ٩٨، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان آمادگی کامل برای همکاری در برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروزی را دارد.

فاضلی با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد رقابت نشاط اجتماعی در گیلان هستیم، افزود: نشاط با جوانگرایی همراه است اگر جوانان در اجرای برنامه‌ها حضور نداشته باشند این نشاط اجتماعی تداوم نخواهد داشت؛ برای شاد کردن مردم در نوروز ٩٨ تلاش مضاعف خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین به آداب و رسوم نوروز در گیلان اشاره و اضافه کرد: نوروزی‌خوانی یکی از آئین‌های سنتی گیلان است که امیدواریم میزبان خوبی برای نوروزی‌خوانان باشیم.

فاضلی با بیان اینکه فراخوان جشنواره نوروزی ٩٨ در گیلان توسط معاونت امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منتشر شده ، گفت: چنانچه مؤسسات تمایل به همکاری در موضوعات موسیقی پاپ، موسیقی فولکلور استانی و جنگ شادی را دارند، می‌توانند به دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراجعه کنند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید