سه شنبه, 04 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3245
مدیر امور مسکن راه و شهرسازی گیلان؛

بخت مدارس دیروز سرنوشت مسکن امروز در رشت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر امور مسکن راه و شهرسازی گیلان گفت: بخت مدارس دیروز تبدیل به سرنوشت مسکن امروز در رشت شده است.

رضا علی نیا کاهش عرضه مسکن و افزایش تقاضا را یکی از چالش های مسکن شهر رشت عنوان کرد و گفت: در چند سال اخیر به دلیل کاهش ساخت و ساز مسکن شاهد کاهش عرضه مسکن برای متقاضیان در رشت هستیم. وی افزود: در 5سال اخیر با توجه به آمار شهرداری‌ها در صدور پروانه‌های ساختمانی، ساخت و ساز در برخی از سالها ثابت مانده و حتی در برخی از سالها روند کاهشی داشته است.

علی نیا با اشاره به اینکه بخت مدارس دیروز، سرنوشت مسکن امروز در رشت شده است، خاطرنشان کرد: به یاد داریم که به دلیل ازدیاد دانش آموز همواره در شهر رشت والدین برای ثبت‌نام فرزندانشان در مدارس با کمبودهایی مواجه می‌شدند و اکنون این دانش‌آموزان که به مرحله جوانی رسیده‌اند و باید خانواده مستقل خود را تشکیل دهند، متقاضی مسکن هستند و از مسکن هم خبر چندانی نیست.

وی تصریح‌ کرد: افزایش تسهیلات بانک برای ساخت‌و‌ساز و خرید مسکن می‌تواند راهکار برون‌رفت از این چالش باشد. مدیر امور مسکن راه و شهرسازی گیلان گفت: در حال حاضر کمتر از 30 درصد برای کمک خرید مسکن به متقاضیات تسهیلات داده می شود و این میزان نمی‌تواند به خریدار کمک چندانی کند که مسکن مورد نیاز را تهیه کند.

وی در خصوص وجود مسکن‌های خالی که نه اجاره داده می‌شوند و نه خرید و فروش می‌شوند، تصریح کرد: آمار مشخصی از وجود این نوع مسکن در رشت نیست، اما طبق مشاهدات عینی به نظر می‌رسد که رشت در این موارد آمار بالایی نداشته باشد.

علی نیا گفت: افرادی که خانه‌های خود را خالی از مستاجر می‌گذارند، این کار را راهی برای تمرکز سرمایه می دانند و با توجه به افزایش قیمت صعودی مسکن این چنین پدیده‌هایی نیز زیاد می‌شوند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید