سه شنبه, 04 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3242
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل؛

دستگیری متخلفان شکار غیرمجاز و ادوات صید در سیاهکل

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مأموران یگان حفاظت محیط زیست سیاهکل در عملیات های جداگانه ای، متخلفان شکار غیرمجاز در این شهرستان را دستگیر و تورآلات و ادوات غیرمجاز صید را نیز جمع آوری کردند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان؛ بنا به اظهار جواهردشتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل؛ طی گزارش واصله از دوستداران حیات وحش مبنی بر حضور یک گروه شکارچی در جنگل های سیاهکل، یگان حفاظت محیط زیست با حضور در منطقه و شناسایی شکارچیان، موفق به دستگیری سه متخلف شکار گراز شدند که در حال سلاخی گراز شکارشده بودند.

وی افزود: از این متخلفان سه قبضه اسلحه کشف و ضبط شد که یک قبضه آن غیرمجاز بوده است. یگان حفاظت محیط زیست سیاهکل همچنین طی عملیاتی و با همکاری مردم بومی و صیادان محلی که بصورت داوطلبانه اجرا شد، اقدام به پاکسازی رودخانه و دریاچه پشت سد شهربیجار کردند.

به گفته جواهردشتی؛ با توجه به اینکه اکنون در فصل تخم ریزی ماهیان در رودخانه ها هستیم و به جهت حفظ آبزیان و تخم ریزی طبیعی انواع ماهیان برای تولید مثل و افزایش طبیعی جمعیت آبزی ها ، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل به جمع آوری تورآلات در رودخانه و دریاچه پشت سد شهربیجار که یکی عرصه های طبیعی و زیستگاه مهم آبزیان این شهرستان است، اقدام کرد که انواع ماهیان به همراه دام ها، تیوپ و ادوات صید در این ماموریت کشف و ضبط شد.

شهرستان سیاهکل با دو بخش مرکزی و دیلمان، در 55 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید