چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:592

در شش ماهه نخست 291 میلیون تومان زکات در صومعه‌سرا جمع آوری شده است

  • انداز قلم

به گزارش سومانیوز؛ مسئول زکات کمیته امداد امام(ره) صومعه‌سرا گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از 291میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در صومعه‌سرا جمع‌آوری شده است.

بر اساس این خبر، حجت‌الاسلام علی افسرده با بیان اینکه پرداخت زکات موجب رفع محرومیت می‌شود،اظهار کرد:پرداخت زکات نه تنها از مال افراد نمی‌کاهد بلکه برکت را وارد مال فرد می‌کند.

وی بر ضرورت فرهنگسازی پرداخت زکات تاکید کرد و افزود:ترویج پرداخت زکات یک وظیفه همگانی است. در صورت پرداخت زکات هیچ فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام افسرده با بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از 291میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در صومعه‌سرا جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: زکات جمع‌آوری شده در صومعه‌سرا شامل وجه نقد، برنج، مرغ و...می‌باشد.

وی اهدای سبد کالا و احداث مسکن برای نیازمندان را از طرح‌های اجرایی از محل زکات کمیته‌امداد امام(ره) دانست و عنوان کرد: زکات جمع‌آوری شده در همان منطقه و روستا بین نیازمندان توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام افسرده با اشاره به رشد 12 درصدی پرداخت زکات در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: 102 روستا در صومعه‌سرا مشمول پرداخت زکات هستند.

مسئول زکات کمیته امداد امام(ره) صومعه‌سرا در پایان اظهار کرد: پرداخت زکات موجب افزایش رزق و مال می‌شود. زکات جمع‌آوری شده صرف کمک به نیازمندان، مشکلات درمانی و...نیازمندان می‌شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 152 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید