چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3648
ا حضور آیت‌الله سیدجعفر شبیری زنجانی و نادر طالب‌زاده صورت گرفت؛

برگزاری یادمان آیت‌الله ربانی املشی از شهدای ترور بیولوژیک

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ یادواره شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی از بنیان‌گذاران حزب جمهوری اسلامی و از نخستین شهدای ترور بیولوژیک در نشستی با عنوان «یادمان شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی» در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد.

یادواره شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی از بنیان‌گذاران حزب جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۸ در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار گردید.

در این مراسم، آیت‌الله سیدجعفر شبیری زنجانی استاد حوزه و دانشگاه با ارائه خاطراتی از زمان انقلاب و دوران مبارزاتی و فعالیت سیاسی شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی اظهار کرد: مبارزات وی از سال ۱۳۳۳ یعنی قبل از انقلاب آغاز شده بود و همواره در سفرها و کلاس‌های درسی که با وی داشتیم درس‌های زیادی از ایشان فرا گرفتیم. وی گفت: ایشان جز بزرگوارانی بودند که در خط مقدم فعالیت‌های امام (ره) حضور داشتند. بعد از انقلاب دومین دادستان کل انقلاب بودند. روزی در محل قوه قضائیه خدمت ایشان رسیدم دیدم آنجا دارند قانون مجازات اسلامی را می‌نویسند که مطابق با احکام اسلامی باشد را بررسی می‌کردند که اینها نشان‌دهنده احساس تکلیف و علمیت آن شهید بود.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: یکی از آرزوهای شهید املشی شهادت بود و وقتی با سم مسموم شدند کسی فکر نمی‌کرد که مسمومیت ایشان از سوی منافقین باشد اما بعدها مشخص شد که منافقین با مسمومیت وی را به شهادت رساندند. دشمن همواره به سراغ افرادی می‌رود که مؤثر و نقش‌آفرین هستند. جرم آنها دفاع از اسلام و نظام است. برخی اوایل می‌گفتند این نظام دو ماه بیشتر دوام نمی‌آورد و یا می‌گفتند دو سال اما می‌بینیم که انقلاب درخت تنومندی است. نظام زمانی از بین می‌رود که مردم از نظام برگردند و مردم وقتی برمی‌گردند که کاری درست انجام نشود و انتظارات آنها برآورده نشود و این امر زمانی رخ می‌دهد که کوتاهی شود.

شبیری زنجانی ادامه داد: جرم آیت‌الله ربانی اسلام‌خواهی و فعالیت برای حفظ نظام بود. این نظام سلاحش اسلام و خداخواهی است و خداوند وعده داده تا زمانی که برای من کار کنید من هم به شما یاری می‌رسانم. امیدواریم در راه حفظ نظام که می‌خواهد اسلام را پیاده کند قدم‌های استواری برداریم. اشکال زیاد است و آن برنامه‌ای که مدنظر اسلام بوده پیاده نشده اما هر قدمی که برای اسلام برداریم در پیشگاه خداوند محبوب است.

در ادامه نادر طالب‌زاده، تهیه‌کننده و دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نور با ارائه این مطلب که انقلاب اسلامی پدیده‌ای بود که وقتی رخ داد خیلی جدی جلوی او ایستادند، گفت: آنها به صورت تام و تمام و با حالت بدمستی در مقابل نظام ایستادند. در ۱۱ سپتامبر حاضر شدند مردم خود را بکشند که اعلام جنگ کنند. در یک روز عادی ۳۵۰۰ نفر را زیر آوار گذاشتند برای اینکه بهانه‌ای درست کنند و بلافاصله پس از آن به افغانستان و عراق حمله کردند. طبق روایات رسمی از سوی خود آمریکایی‌ها، حادثه ۱۱ سپتامبر یک حادثه داخلی بوده است. وی گفت: در سال ۶۲ و ۶۷ عراق به دستور آمریکا ایران را مورد حمله شیمیایی قرار داد و پس از آن در سال ۶۶ شاهد خشم عربستان سعودی نسبت به ایران بودیم.

طالب زاده در ادامه گفت: آن زمان حج مرکبی برای صدور انقلاب اسلامی بود و تجمع ایرانیان قابل وصف نبود. در سال ۶۶، ۴۰۰ نفر شهید دادیم و این یک اقدام تروریستی بود و تا زمانی که امام زنده بود دیگر کسی به حج نمی‌رفت و دو سال بعد از رحلت امام که حج آغاز شد تمام حجاج ما در دوران حج مریض بودند چراکه آنها به وسیله بیولوژیک حجاج ما را دچار بیماری می‌کردند. این افشاگری از مسلمانان پاکستان آغاز شد و در سال ۲۰۰۷ وقتی آب زمزم را تست کردند گفتند آب نیترات بالا دارد. به همین دلیل بود که وقتی حجاج وارد عربستان می‌شدند دچار مریضی بودند. وی گفت: این یک حمله بیوتروریسم علیه مؤمنین بود و پس از اینکه دولت عربستان متوجه شد که مسلمانان از این موضوع آگاه شدند نیترات آب را کمتر کرد. در طی این ۴۰ سال چه در دوران جنگ و چه پس از آن همواره دشمنان جنگ بیولوژیک علیه ایران داشتند. انقلاب یک ماجرای بین‌المللی است و امام فرمودند انقلاب از ایران شروع شده است اما صدور آن بین‌المللی است و رهبری آن با امام زمان (عج) است.

لازم به ذکر است، در این مراسم از پیش‌تولید مستند زندگی زمانه و مبارزات یادمان شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی رونمایی شد./پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید