سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:3713
تقدیر آیت‌الله مکارم شیرازی از اقدامات دستگاه قوه قضائیه؛

حجت‌الاسلام رئیسی مرد تحول در دستگاه قضایی است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مرجع تقلید شیعیان در دیدار حجت‌الاسلام رئیسی از اقدامات صورت‌گرفته در دستگاه قضا در زمینه وضعیت زندانیان، مهریه و کاهش پرونده‌های قضایی تقدیر کرد.

به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار رئیس قوه قضائیه از زحمات وی در این مدت نسبتاً کوتاه تقدیر و تشکر کرد و او را مرد تحول در دستگاه قضایی دانست. وی با اشاره به سرنوشت زندانیان مهریه خاطرنشان کرد: بحمدالله این مسئله به حداقل رسیده و باقیمانده آن نیز برطرف می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم در دستگاه قضایی این است که عده‌ای محکوم‌ به قصاص می‌شدند و ارباب دم حاضر به اجرای حکم قصاص نیست و مایل است قاتل سال‌ها زندان بماند و شکنجه شود اظهار کرد: در حالی‌ که از نظر حکم شرع یا باید قصاص اجرا شود و یا از زندان با کفالت آزاد شود.

حجت‌الاسلام رئیسی در این مورد اظهار داشت: این موضوع حل‌ شده و کسی به‌خاطر قصاص در زندان نمی‌ماند.آیت‌الله مکارم شیرازی درباره زندانیان مهریه گفت: در مورد کسانی که مهریه آن‌ها تقسیط می‌شود سابقاً می‌گفتند تا قسط آخر پرداخت نشود، تمکین زوجه لازم نیست در حالی‌ که گاه ده‌ها سال طول می‌کشید تا قسط آخر پرداخت شود. من عرض کردم از نظر حکم شرع باید با پرداخت قسط اول زوجه تمکین کند. خوشبختانه حکم دادگاه‌ها تغییر پیدا کرده و همین‌گونه عمل می‌شود. وی یادآور شد: جای خوشبختی است که مشکلاتی که سال‌ها به آن می‌اندیشیدیم یکی پس از دیگری در حال برطرف شدن است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید