چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:3780

10000 نیروی جدید امسال به بدنه وزارت بهداشت و درمان اضافه میشود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ۱۰ هزار نیروی جدید پس از برگزاری آزمون و مراحل مصاحبه و گزینش امسال به بدنه وزارت بهداشت و درمان اضافه می‌شود.

منوچهر جمالی کمبود نیروی پرستار در کشور و افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: 10 هزار نیروی جدید پس از برگزاری آزمون و مراحل مصاحبه و گزینش امسال به بدنه وزارت بهداشت و درمان اضافه می‌شود.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به صحبت‌های اخیر سخنگوی وزارت بهداشت و درمان درباره استخدام 10 هزار نفر نیروی پرستار اشاره کرد و بیان داشت: در ابتدا قرار بود این تعداد نیرو تنها از بخش پرستاران انتخاب شود که در نهایت وزارتخانه تصمیم گرفت در این آزمون از سایر رشته‌های نیز نیرو جذب کند.

جمالی تعداد بالای پرستاران بازنشست شده در کشور و بحث جایگزینی آنان با نیروهای جدید را از مهم‌ترین بحث‌های انجام شده بین مجلس و وزارت بهداشت و درمان خواند و عنوان کرد: با توجه به نیاز شدیدی که از حیث نیروی پرستاری در کشور وجود دارد وزارت بهداشت نهایتاً با استخدام نیروهای جدید موافقت کرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس ضمن اشاره به گلایه‌های جامعه پرستاران در مورد تعرفه‌های دریافتی، روند اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را متذکر شد و تصریح کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه وزارت بهداشت و درمان مکلف به اجرای هر چه سریع‌تر بحث تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری شده است. وی موضوع عدم گنجانده شدن اعتبارات لازم برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در لایحه سال گذشته را مورد انتقاد قرار داد و ابراز داشت: امسال صحبت‌های زیادی را با وزیر بهداشت و درمان انجام داده‌ایم و وی نیز از بدو ورود در مورد اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری وعده‌هایی داده است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مراقبت از بیماران در منزل را طبق قانون برنامه ششم توسعه از جمله وظایف وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد و گفت: این طرح هم‌اکنون به صورت پایلوت در چند استان کشور در حال اجرا است و انتظار داریم به زودی در سایر استان‌های کشور نیز به مرحله اجرا برسد.

جمالی با بیان اینکه برخی از خدماتی که توسط پرستاران به بیماران در منزل ارائه می‌شود تحت پوشش بیمه قرار گرفته است اظهار داشت: با اجرای این طرح در سراسر کشور علاوه بر کاهش نگرانی‌ خانواده‌ها در مورد نحوه مراقبت از بیمارانشان، هزینه‌های بیمارستان‌ها نیز به مقدار بسیار زیادی تنزل پیدا می‌کند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید