پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3883
جزئیات ‌دیدار اخیر "روحانی و پوتین"؛

همکاری‌های دوجانبه و حجم مبادلات بین دو کشور افزایش می‌یابد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سفیر روسیه در ایران دیدار روحانی و پوتین در حاشیه پنجمین دوره اجلاس سه جانبه سران ایران، ترکیه و روسیه را منجر به افزایش همکاری‎های دوجانبه دانست.

لوان جاگاریان امروز در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به تمایل استاندار آستراخان برای توسعه روابط با گیلان اظهار داشت: پیشنهادات کتبی در رابطه با توسعه همکاری‌های متقابل در حوزه‎های مختلف از جمله حمل و نقل، گردشگری، اقتصادی و کشاورزی به سفارت روسیه داده شد.

سفیر روسیه در ایران با ابراز امیدواری از توسعه هرچه بیشتر روابط بین این دو کشور خاطرنشان کرد: سطح روابط سیاسی ایران و روسیه قابل قبول و خوب است اما بایستی برای ارتقای بیشتر روابط تجاری خود اقدامات بیشتر و مؤثرتری انجام دهیم. وی به افزایش 17 درصدی حجم تبادل کالا بین ایران و روسیه ظرف شش ماه نخست امسال اشاره و تصریح کرد: امیدوارم نشست دوجانبه‎ای که قرار است بین رؤسای جمهور ایران و روسیه در آنکارا برگزار شود، افزایش روابط دو کشور را در پی داشته باشد.

جاگاریان دیدار روحانی و پوتین در حاشیه پنجمین دوره اجلاس سه جانبه سران ایران،ترکیه و روسیه را منجر به افزایش همکاری‎های دوجانبه دانست و عنوان داشت: در دیدار وزیر نیروی ایران با همتای روسی خود، در رابطه با گسترش روابط و افزایش حجم مبادلات بین دو کشور گفت‎وگو شد.

سفیر روسیه در ایران تحریم‎ها را مختص ایران ندانست و بیان کرد: تحریم‎های ظالمانه و غیرقانونی شامل روسیه نیز شده ‌و ما همانند گذشته در کنار ایران می‎ایستیم و این دست اقدامات را محکوم می‎کنیم. وی از آمادگی روسیه برای صادرات گندم و گوشت قرمز به ایران خبر داد و افزود: امکان اجاره زمین در روسیه برای کشاورزان ایرانی و تولید محصول و صادرات به ایران یا فروش به روسیه وجود دارد اما بخش خصوصی در این زمینه نقش اساسی ایفا می‎کند و باید از آن حمایت کرد./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 374 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید