چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:859
با پخش یتیم خانه ایران؛

با همت عوامل جشنواره فیلم مردمی عمار رکورد نمایش فیلم در صومعه سرا شکسته شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ فیلم سینمایی یتیم خانه ایران که با همت عوامل جشنواره فیلم عمار در صومعه سرا برگزار شد رکورد نمایش فیلم در صومعه سرا را شکست.

مدتی پیش بود که خبر پخش فیلم یتیم خانه ایران در صومعه سرا در خروجی از پایگاه خبر قرار گرفت و همشهریان صومعه سرایی از آن روز با مراجعه به مراکز تهیه بلیط، خود را آماده تماشای این فیلم کردند.

فیلم یتیم خانه ایران امروز در کمتر از ۱۴ ساعت به صورت ۶ سانس جداگانه برای تعداد تقریبا ۱۰۰۰ نفر صومعه سرایی به نمایش در آمد که این حجم از تماشاچی و این مقدار ساعت نمایش در صومعه سرا بی سابقه بوده است.

داستان فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می گذرد که احمدشاه قاجار مملکت را رها کرد و نیمی از مردم کشور بر اثر قحطی جان باختند. قحطی و خشکسالی عظیم ایران در سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ و در کوران جنگ اول جهانی و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد. این قحطی که همراه با فقر و پیچارگی و در نهایت کاهش جمعیت در ایران همراه بود، در تعیین سرنوشت جامعه ایران به ویژه ظهور دیکتاتوری پهلوی نقش بسزایی دارد

در این فیلم، بازیگرانی چون علی رام نورایی، جعفر دهقان، علی شادمان  و … به ایفای نقش می پردازند./واران

تصاویر زیر مربوط به پخش این فیلم در سالن  نماتیش اداره ارشاد صومعه سرا است

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 147 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید