سه شنبه, 23 مهر 1398
شناسه خبر:987

جان ۴۰ خانواده روستای نارنج پره صومعه سرا در خطر رانش زمین

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ صبح امروز فرماندار صومعه سرا با همراهی مسئولین ادارات شهرستان برای رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت روستاییان نارنج پره به منطقه رفتند.

نارنج پره روستایی است کوه پایه ایی که تقریبا از ۴ سال گذشته شروع به رانش های خفیف نموده و امسال این رانشهای زمین محسوس تر بوده است و باعث شکسته شدن و ترک برداشتن بسیاری از خانه های اهالی محل شده است

در حاشیه این بازدید مردم این روستا از حضور حدود ۴۵ خانواده در محدوده رانش زمین خبردادند.

یکی از اهالی با اشاره به شدت گرفتن رانش زمین در امسال گفت: سالهای گذشته رانش زمین با این شدت نبوده اما اکنون شب ها ما از ترس جانمان خوابمان نمیبرد. وی افزود برادر من که در همسایگی ما بود خانه خود را خالی کرد و در حال حاضر در خانه پدر زنش زندگی میکند، خانه آنها هم بسیار کوچک است. وی با اشاره به حضور مسئولین در این منطقه گفت: بارها مسئولین شهرستان به این منطقه آمده عکس و فیلم گرفته و رفته اند اما کاری انجام نگرفته !

یکی دیگر از اهالی با دعوت از خبرنگار واران به خانه خود و اشاره به ترک های بزرگ در دیوارهای خانه گفت: من و همسرم همراه با دو کودک در این خانه زندگی میکنیم و هر لحظه امکان دارد سقف بر سر ما خراب شود، حال که زنده اییم فکری به حال ما کنید وقتی که سقف بر سر ما فرود بی آید دیگر چه کاری از شما بر می آید.

به گفته یکی  از حاضرین گویا تا سال ۷۹ پروانه ساخت برای ساختمان به دلیل نوع خاک صادر نمیشد اما پس از گذشت چند سال پروانه های ساخت دوباره صادر شدند!

وضعیت کنونی این روستا بسیار ناراحت کننده است و تا کنون چاره ای برای رفع این مشکل اندیشیده نشده البته به گفته فرماندار صومعه سرا طرح هایی برای این ساکنان در نظر گرفته شده که منتظر تایید های اولیه برای اجرا است.

تصاویر زیر گویای وضعیت نگران کننده این روستا است و باید چاره ایی فوری برای آن اندیشید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 220 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید