پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:3869
به قلم سجاد آتشین؛

اقدام عجیب دلخوش نماینده صومعه سرا، طرح سوال از وزیری که وزیر نشده است

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ در هفته های گذشته بار دیگر نام شهرستان صومعه سرا سرتیتر رسانه های کلان کشور شد، اما این بار نه برای افتتاح یک پروژه ملی و یا حضور یکی از مقامات عالی رتبه کشوری بلکه برای طرح یک سوال از سوی جناب آقای دلخوش نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی از وزیر پیشنهادی دولت.

ظهر روز دوشنبه دوازدهم شهریور خبری بر روی خروجی خبرگزاری ایسنا و سایر پایگاه های خبری استانی و کشوری قرار گرفت که در آن علیرضا رحیمی عضو هیئت رییسه مجلس عنوان کرد: سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا به صورت رسمی و طبق روال طرح سوال از وزرا، سوالی را با مضمون چرایی عدم اجرای قانون پیش دبستانی ها و حق التدریسی ها و نهضت سواد آموزی تقدیم هیئت رییسه مجلس کرد.

این در حالیست که در آن روز هنوز نمایندگان مردم مشغول بررسی صلاحیت حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی دولت برای کسب رای اعتماد و نشستن بر کرسی وزارت آموزش و پرروش جمهوری اسلامی ایران بودند.

با همه این تفاسیر و تایید اینکه مطالبه حقوق فراموش شده عزیزان زحمتکش در پیش دبستانی ها و حق التدریسی ها و نهضت سواد آموزی که از تاریخ شهریور سال 95 توسط قانون گذار مشخص شده کاری کاملا پسندیده و مورد تقدیر است باید این سوال را از جناب اقای دلخوش با سابقه سه دوره حضور در مجلس شورای اسلامی پرسید که بر چه اساسی تصمیم بر طرح سوال از شخصی را گرفته اند که هنوز وضعیت اینکه وزیر بشود یا خیر مشخص نیست و آیا اینکه این تصمیم ایشان بر اساس آگاهی ایشان از لابی های احتمالی پشت پرده درون مجلس از نتیجه رای اعتماد برای به کرسی نشاندن جناب آقای حاجی میرزایی بوده است؟

فارغ از همه این موارد مبحث قابل توجه دیگر این است که با فرض اینکه در مجلس جو حاکم به نفع وزیر پیشنهادی بوده و نماینده مردم صومعه سرا بر اساس همین جو تصمیم بر طرح سوال نموده باید سوال بعدی را از جناب آقای دلخوش اینگونه مطرح کرد که چگونه از شخصی که هنوز قدرت اجرایی مقام وزارت را بدست نگرفته و شروع به کار ننموده اقدام به طرح سوال می نماید و انتظار چه پاسخی از وی دارد.

جناب اقای دلخوش پس از گذشت قریب به 3 سال از تصویب مصوبه حمایت و تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی در شهریور سال 95 و به روی کار آمدن و رفتن آقایان آشتیانی و ابطحی در مقام وزارت در سال منتهی به انتخابات مجلس در یک حرکت به نظر عوام فریبانه خود را حامی این قشر زحمتکش دانسته و از کسی که هنوز بر روی کار نیامده مطالبه حقوق بر زمین مانده آنها را میکند.

نکته قابل توجه اینست که تیم رسانه ای جناب آقای دلخوش تصویری از این کاربرگ طرح سوال از وزیر را در صفحه اینستاگرام و همچنین کانال تلگرامی اطلاع رسانی منتسب به ایشان منتشر نمود که پس از مدتی از صفحه اینستاگرام حذف نمودند اما در کانال تلگرامی همچنان موجود است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 156 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید