پنج شنبه, 25 مهر 1398
شناسه خبر:791

خطر تصادف در کمین خیابان سردارجنگل

  • انداز قلم

اختصاصی سوما - به قلم فرانک غفاری؛ همیشه یکی از عوامل پیشرفت های جامعه بشری گسترده شدن شهرها می باشد اما این گسترش از ابتدا تا به اکنون دارای معضلاتی از قبیل ترافیک های خسته کننده و تغییر کاربری های غیر مجاز بوده است.

طبیعتا با پیشرفت نقاط مختلف شهری می توان شاهد رشد اقتصاد چشمگیر آن مناطق باشیم اما این پیشرفت مستلزم قوانین تعریف شده ای بوده که با رعایت آنها می شود به صورت مسالمت آمیز و بدون برخوردهای اجتماعی شهروندان در کنار همدیگر زندگی کنند.

در مواردی مشاهده شده است که هنگامی که شهروندان هم خواهان رعایت قوانین و مقررات هستند اما خود مجریان و عوامل نظارتی و یا خود قانون دارای نقض هایی می باشد که باعث بوجود آمدن چالش هایی بحث برانگیز می شود. برای مثال می توان به دو طرفه شدن نیمه ای از خیابان باریک و کم عرض سردارجنگل صومعه سرا اشاره نمود. شاهکاری که در نوع خود منحصر به فرد و نمونه ای کم نظیر در ردیف خیابان های شهری است.

مشکل از آنجا خود را نمایان می کند که در این خیابان باریک وسایل نقلیه سنگین نیز بر سر کوچه های فرعی پارک شده و به طور کامل میدان دید سایر رانندگانی که در مسیر اصلی و یا درحال خروج از کوچه ها هستند را کور کرده و هر لحظه باید منتظر یک تصادف خطرناک باشیم.

با توجه به شرایط حال حاضر انتظار می رود که حداقل شورای ترافیک شهرستان صومعه سرا با نصب تابلو های مناسب و اعمال قانون خودروهای متخلف در این خیابان از روند رو به رشد این تصادفات پیشگیری نموده و گامی موثر در راه حفظ سلامت جانی و مالی رانندگان بردارد./ان شاء الله

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 171 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید