چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:999
به قلم اسماعیل بلالایی؛

هرگاه غریبه های کت شلواری با شما روبوسی کردند بدانید "انتخابات" نزدیک است!

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ با پایان یافتن اکثر انتخابات ها، دیگر اثری از سلام و علیک های غیرمعمول، روبوسی های زورکی، ساخت و سازهای تبلیغاتی، تعمیر و نوسازی های دهن پرکن، شرکت در مراسمات عزا و عروسی، وعده وعیدهای توخالی و غیره در شهر دیده نمی شود، شهر دوباره به روال عادی و همیشگی خود برمی گردد.

دیگر نمی شود برخی از کاندیداها را در جای جای شهر دید! از روبوسی ها و التماس دعاهای برخی ها خبری نیست. انگار دیگر اصلا و ابدا کسی را نمی شناسند. کاری هم به کار کسی ندارند یا بهتر بگویم "نیازی" به کسی ندارند، شاید احساس می کنند دیگر خرشان از پل گذشته و به چیزی که می خواستند رسیده اند و با مردم کاری ندارند تا دوره بعد انتخابات و زمان جمع آوری رای اعتماد از مردم، تا باعث شود دوباره سراغشان بیایند سلام و احوالپرسی و روبوسی کنند و این روزها چقدر از این دست موارد را می بینیم...!

گویا انتخابات تنها دلیل نزدیکی برخی افراد (مسئول نماها) به مردم است و اگر قانون انتخابات تغییر کند و هر 8 یا 10 سال یک بار برگزار شود آن وقت برخی از کاندیداهای محترم هم هر 8 یا 10 سال یک بار سراغ مردم می آیند زیرا از نظر این افراد، کار کردن برای مردم به واسطه مسئولیت نیست بلکه به واسطه ی انتخابات است.

به گمانم آقایان فراموش کرده اند که حضرت امام(ره) می فرمودند: «مردم ولی نعمت ما هستند و هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به خلق نیست». چگونه میتوانید نام خود را مسلمان بگذارید وقتی آنچه را که برای خود می پسندید برای دیگران نمی پسندید؟

براستی آیا انقلابی را که امام و مردم با خون دل به ثمر رساندند باید جایی برای جولان دادن و مال اندوزی برخی افراد سودجو و منفعت طلب باشد یا اینکه باید مسیری برای رساندن مردم و جامعه به جایگاه واقعی آن و سپردن این انقلاب به دست صاحبان واقعی اش باشد؟

حال اگر به آیه شریفه "الارض یرثها عبادی الصالحون" اعتقاد داشته باشید میدانید که خداوند به زودی و به گونه ای که کسی انتظارش را نداشته باشد، زمین را از غاصبان گرفته و به صاحبان واقعی آن برمیگرداند. پس به گونه ای عمل کنید که نزد خداوند پاسخگوی اعمال خود باشید و محکمه الهی سخت حسابگر است و بنا به گفته آیات، ذره ای کار نیک و بد را با تجسم خارجی آن می بیند.

بدانید که قاضی محکمه الهی را با هیچ پول، پست و مقام نمی توان خرید تا به نفع یا ضرر کسی رای صادر کند یا از کوتاهی و تقصیری چشم بپوشاند و یا اینکه با تهدید به عناوین مختلف زبان او را بست. محکمه ای که در آن دیگر ابزارهای دنیوی بکار کسی نمی آید تا بتوان به وسیله آن افکار را به نفع خود تغییر داد.

به گفته قرآن بترسید از روزی که دیگر در آن مال و فرزند و پست و مقام هیچ کدام نفعی به انسان نمی رساند جز اعمالی که انجام داده و از پیش فرستاده است. پس باید به فکر بود که هر ثانیه ای که خداوند نعمت زنده بودن را به انسان داده است، فرصتی است برای خدمت کردن به خلق الله و اگر از دست برود دیگر برنمی گردد و چیزی جز افسوس برای آدمی نمی ماند!

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 139 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید