جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2782
نسرین بابایی منتخب مردمی چهره برتر سال 96 سوماسرا؛

از موسسه سوما تشکر میکنم که بانی کسب این تجربه شیرین در جشنواره انتخاب مردمی چهره برتر شدند

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ پس از انتخاب نسرین بابایی به عنوان منتخب چهره برتر سوماسرا در سال 96 توسط مردم گفتگویی با این هنرمند متعهد و بی حاشیه گیلانی انجام دادیم.

در ادامه گفتگوی ملیحه محمدپور با نسرین بابایی بازیگر سینما و تلویزیون که نه تنها افتخار صومعه سرا بلکه افتخار گیلان و ایران نیز می باشد را باهم میخوانیم؛

• خودتون رو برای ما معرفی کنید
به نام خدای قشنگ، نسرین بابایی هستم متولد آخرین ماه و اولین روز از زمستان (اول اسفند) و ساکن رشت هستم.

در حال حاضر چه کارهایی را آماده پخش دارید؟ و مشغول بازی در چه فیلمی هستید؟
فیلم سینمایی فصل شکار به کارگردانی داریوش یاری که در حال حاضر مسیر جشنواره ای را طی میکند و سریال بهترین سالهای زندگی ما به کارگردانی احمد کاوری که فعلا در حال ضبط آن هستیم.

آیا نقش خاصی هست که همیشه منتظر پیشنهادش باشید؟
یک بازیگر همواره منتظر است و هر نقش در قالب و قامت خودش یک بازیگر را غافلگیر میکند، من همه نقش هایی را که بازی کردم دوست دارم چون با نقش ها زندگی کردم و بی صبرانه منتظر نقش هایی هستم که خلاقیت و هیجان را در من برانگیزد و مرا برای پیشرفت راغب کند.

کارنامه خودتان را تا امروز چگونه دیده اید؟
خداوند را شاکرم از اینکه تا به اینجا حمایتم کرد و پیشرفت کردم و اما ای کاش زودتر وارد روابط حرفه ای کاری میشدم و زودتر با آدمهای تاثیرگذار و اندیشمند آشنا میشدم و مطمئنا امروز کارنامه من خیلی درخشان تر بود و این فکر گاهی مرا آزار میدهد و احساس می کنم کمی دیر اقدام کردم اما باز هم تلاشم را میکنم ببینم میتوانم آن زمان از دست رفته را جبران کنم؟! إن شاءالله که بتوانم.

آیا تابحال با کسی در کار رقابت داشته اید؟
مطمئنا کاری که بدون رقابت باشد، نه در آدم انگیزه و نه رغبت ایجاد میکند من مدام با نسرین بابایی رقابت داشتم می خواستم خودم از خودم جلو بزنم و این اصلا دلیل برخودخواهی و حسادت باکسی نیست نمیخواستم مثل کسی باشم هر آدمی اثر انگشت وتاثیرگذاری  خودش را دارد و چقدر خوب میشد که آدمها خودشان را بشناسند و بعدازاینکه به یک شناخت کامل رسیدند، با خودشان رقابت کنند سعی کنند از خودشان جلو بزنند تلاش کنند خودشان را بالا بکشند بنظر من این باعث میشود که آدم  آدمهای اطرافش را دوست بدارد، وقتی که با خودت رقابت میکنی خودت را ارتقا میدهی، و من این رقابت را دوست دارم.

آخرین باری که در خیابان آشغال پرت کردید چی بود؟
معمولا در خیابان آشغال پرت نمیکنم، و حتی هر کاغذ باطله ای که در دستم باشد در کیف میگذارم، و هفتگی کیفم را خالی میکنم، از کنار بلواری میگذشتم هسته آلبالو در دستم بود ودنبال سطل آشغال بودم ناگهان به ذهنم رسید که این هسته ها را بر روی خاک بریزم به این امید که شاید ریشه بدهد و جوانه بزند آخرین آشغال هسته های آلو بود که بر روی خاک ریختم.

اگر دوچرخه سواری مرسوم شود حاضرید با این وسیله رفت و آمد کنید؟
دوچرخه سواری خیلی خوب است، و هنگامیکه میبینم دیگران با دوچرخه گاها رفت و آمد ویا تفریح می کنند بسیار لذت میبرم، اما من دوچرخه سواری بلد نیستم پیاده روی را به دوچرخه سواری ترجیح میدهم و اگر مرسوم شود دوچرخه سواری نمیکنم، چون دوست ندارم.

ازاینکه چهره برتر منتخب مردمی سوماسرا شدین، چه حسی داشتید؟ آیا تاثیری در روند کاری شما داشت؟
به شخصه دوست دارم بی سروصدا زندگی کنم رفتاری نکنم که مردم مرا مورد قضاوت قرار دهند جناب بلالایی نسبت به بنده لطف داشتند، تجربه خیلی خوبی بود حس عجیبی داشتم چقدر مردم ما مهربان، قدر شناس و حواس جمع هستند فکر نمی کردم اینقدر حواس مردم به من باشد و از همینجا به تک تک آنها عرض ارادت و سلام دارم، و الهی هرجا که هستند تنشان سلامت و دلشان خوش باشد، این کار تأثیر عمیقی در زندگی من گذاشت، تأثیرگذارترین اتفاق این بود که خیلی بار مسئولیت من سنگین تر شد، با این انتخاب، متوجه شدم باید بیشتر مراقب خودم و زندگی کردنم، کارهام، مراوداتم باشم، حتی سکانسی که میخواهم بازی کنم با خود می گویم یک شهر پشت من است پس حواسم رو جمع و با تمرکز بیشتری کار میکنم و و از آقای بلالایی و موسسه سوما تشکر میکنم که بانی کسب این تجربه شیرین در جشنواره انتخاب مردمی چهره برتر شدند.

در رستوران در حین غذاخوردن اگر مردم به شما زل بزنند، واکنش نشان میدهید؟
مردم خیلی لطف دارند ناراحت نمیشوم بایک لبخند و سرتکان دادن  جواب نگاهشان را می دهم همیشه جایی را انتخاب میکنم که گوشه ترین باشد، تا زیاد توی چشم نباشم، بخش عظیمی از زندگی من به همین مردم گره خورده است برای همین مردم کار میکنم اینکه نگاهم کنند چیز دور از ذهنی نیست، سعی میکنم در نهایت ادب و احترام با آنها برخورد کنم.

تا حالا روی کسی را کم کرده اید؟
من چرا باید روی کسی را کم کنم؟! تا حالا بهتر از خدا دیده اید که بخواهد روی کسی را کم کند ؟! وقتی خدا اون بالاست و کارش هم درست است و رویی کم می کند که ازدست هیچکدام از ما برنمیاد، چرا من دست بکار شوم؟! هرچه هست و نیست مسپارم به خدا، حتی اگر خودمم خطایی کردم، خودمم میسپارم دست خدا.

چقدر بازیگری برایتان دغدغه است؟ آیا به عنوان یک شغل به آن نگاه میکنید؟
مگر می شود دغدغه من نباشد؟! من روزهایی که کار ندارم و سر پروژه نیستم، افسرده می شوم احساس میکنم به یک موجود به درد نخور تبدیل شده ام و بخاطر اینکه این احساس را از خودم دور کنم با نواختن سنتور، باگفتن شعر خودم را سرگرم می کنم و به بعنوان یک شغل به آن  نگاه میکنم درآمد اصلی من بازیگری است هیچ حرفه و کار دیگه ای بلد نیستم، خیاطی، آشپزی، سنتور یاشعر گفتن را برای دل خودم بلد هستم نه اینکه بخواهم از هرکدام درآمدی داشته باشم، واقعا دغدغه من بازیگری است و نمیتوانم انکار کنم.

برای دخترت چه به یادگار می گذاری؟
یک سری دلنوشته دارم که اسم آنها  "برای دخترم" است وبه دخترم گفتم اگر روزی نبودم خدایی نکرده جایی کم آوردی به دلنوشته های من رجوع کن اگر برایت سودی نداشته باشد مطمئنا برایت ضرری هم نخواهد داشت مهم ترین اتفاقات زندگیم مهم ترین روابط های سازنده و مضر زندگیم همه این موضوعات رو برایش خیلی شفاف توضیح دادم راه را برایش روشن کردم و به دخترم گفتم: تجربه را تجربه کردن خطاست تاثیری که ما می توانیم روی رفتار بچه هایمان بگذاریم بارفتارمان است نه با حرفهایمان سعی میکنم طوری با دخترم رفتار کنم که اگر در زندگی دچار مشکلاتی شد مشابه مادرش با مشکلات برخورد کند رفتارهایی میکنم که در ذهنش ملکه شود، و تاثیرگذار باشد و تاثیرگذاری آنقدر باشد که در آن روزهای سخت به یاد من بیفتد، وباخود بگوید چقدر خوب است که در این شرایط من هم مثل مادرم رفتار کنم، درست رفتار کردن ها بالاترین تاثیر را بر روی رفتار بچه هایمان دارد.

حال دل نسرین بابایی امروز چطوره؟
خوب، اما تو باور نکن، الهی خدا به همه ما طاقت دیدن همدیگر را بدهد، خداوند اول ظرفیت نعمت را در ما قرار دهد و بعد آن نعمت را به ما عطا کند، حال دل نسرین بابایی خوب است.

آیا مدیون کسی هستی؟
مگر می شود مسیری را طی کرد و مدیون نبود؟! مدیون همسرم کیوان نازنینم، بخاطر همه نبودنهای من، و همه کاستی های زندگی را جای من او به دوش میکشد مدیون دخترم که بزرگ شدنش را ندیدم و کاری برایش انجام ندادم شرمنده دخترم هستم مدیون فرهاد پورسعیدی ــ بهزاد عشقی_فرهاد پاک سرشت _ قدیر باقری_ عفت صوفی_ حلوی و مدیون همه افرادی هستم که پازلها رو کنارهم چیدند و من روی این پازلها قدم گذاشتم پیش رفتم در تنهایی کسی نمیتواند یک مسیری را طی کند اول وآخرش خداوند را شاکرم که این آدمها را جلوی راه من قرار داد خداوند را شاکرم ازاینکه کیوان عزیزم راقسمتم کرد اگر این پازلها جابجا میشد من بدبخت می شدم، خداوند را شاکرم که به من فرزندی باشعور و فرهیخته عطا کرد.

نظرتون درباره کلمات زیر:
حقدوست: مردمی
دخترت: تکه ای از بهشت
عشق: یک تحول درونی،تحولی که در قلب آدم است و هرگز تکرار نمی شود.
مردم سوماسرا: کوه که آدم چشمانش را ببندد، و به این مردم تکیه کند.

حرف آخر
قدر لحظه های خود را بدانیم، وباتوجه به تجربه ای که بدست آوردیم بر روی آدمهای اطرافمان، در محیطی که زندگی میکنیم در کائنات تأثیری بگذاریم که وقتیکه شصت سالمان شد و لحظات آخر عمر را سپری می کنیم پشیمان نباشیم وامیدوارم من پشیمان نشوم وقتیکه برمی گردم و به پشت سرم نگاه می کنم ببینم که همه مسیر ها را درست آمده ام دلتون خوش و تندرست سفره تون پر از رزق و روزی باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 64 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید