جمعه, 15 آذر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2784
گفتگو با دکتر سحر ستایش؛

بانوی کار آفرین که چراغ سلامتی را در صومعه سرا روشن کرد

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ گفتگو با دکتر سحر ستایش موسس مجموعه ورزشی اکسیژن وخانه بازی و فکر چارلی کودکان، بانوی کار آفرین که چراغ سلامتی را در صومعه سرا روشن کرد.

•خودتان را برای ما معرفی کنید
سحر ستایش متولد فروردین ۶۸ در حال حاضر دوره دکترای تخصصی پی اچ دی مهندسی شیمی با گرایش دارویی را در مشهد می گذرانم و در تهران ساکن هستم.

•چه مدتی است که این مجموعه ورزشی را تاسیس کردید؟
از دوران کودکی آرزو داشتم مجموعه ای راه اندازی کنم که افراد بسیاری در آن مشغول به کار شوند که به اصطلاح به آن کار آفرین می گویند و از اردیبهشت ۹۶ مجموعه ورزشی اکسیژن رو افتتاح کردیم در ابتدا فقط یک مجموعه ورزشی محسوب میشد و بعد از مدتی به جهت اینکه امکانات رفاهی - آموزشی بیشتری به اعضا ارائه بدیم خانه بازی و فکر چارلی و مجموعه آرایشی بهداشتی ژانتی رو هم راه اندازی کردیم در خانه بازی و فکر چارلی کودکان از کودکان ۳ تا ۱۱ سال مراقبت می کنیم که همراه با جشن های عالی و آموزنده است.

•چقدر اعتبار صرف این مجموعه شد؟
در شروع کار ۴۵۰ میلیون و بعد از افتتاح به جهت اینکه امکانات بیشتری برای اعضا قرار بدیم هزینه های بسیاری را متحمل شدیم.

•در حال حاضر چند نفر در این مجموعه عضویت دارند؟
حدود ۵۳۰ نفر عضو بصورت دائم و غیر دائم

•آیا به تنهایی اینجا را اداره می کنید؟
خیر - از روز اول تا به اکنون با همکاری و شراکت خانم الهام سرابی و علاوه برا اینکه شریک و یار بنده هستند به عنوان مدیریت مجموعه ورزشی اکسیژن و مدیریت چارلی مشغول به فعالیت هستند.

•از مشکلات این مجموعه بگویید
انجام یک کار با این وسعت و با داشتن این تعداد اعضا کار بسیار سختی است از جمله مشکلات ما عدم حمایت است با توجه به اینکه اولین باشگاهی هستیم که این همه فعالیت ورزشی برای شادی - سلامت انجام می دهیم از طرف تربیت بدنی و دیگر ارگانها حمایت خاصی صورت نمی گیرد حتی حمایتهای معنوی و روحی را از ما دریغ می کنند و همین مسئله باعث دلسردی ما می شود و با توجه به اینکه هزینه های این سه بخش از مجموعه ورزشی بسیار زیاد بوده است هیچ کمکی از جمله وام ها و امتیاز به این مجموعه صورت نگرفته است ممکن است کار پر درآمدی به چشم بیاید اما هزینه ها در این رشته و کار بالاست و برای اینکه بتوانیم از پس هزینه های این مجموعه بربیاییم نیاز به حمایت مالی داریم.

•نقش ورزش در سلامت چیست؟
در دنیای امروزه با پیشرفت علم و فناوری کوچکترین تغییر در افراد می تواند در زندگی آنها تاثیر بگذارد ورزش میتواند باعث تامین سلامت و بهداشت بدن - تقویت بدن - بازسازی بدن - پرورش اخلاق و روحیه در افراد - استقلال شخصیتی - مثبت گرایی - از بین رفتن ترس و استرس - بالا رفتن اعتماد به نفس و افزایش شادابی و نشاط شود.

•این مجموعه مختص به چه رده های سنی است؟
از سن ۴ سال تا به سن های بالاتر

•یک تعریف کلی از مجموعه ورزشی اکسیژن بگویید
افراد با اهداف و بازدهی های مختلف وارد یک مجموعه ورزشی می شوند به عنوان مثال قصد دارند سلامت بدن خود را تامین کنند یا از نظر روحیه به نشاط و شادابی دست پیدا کنند بعضی ها هم آسیب هایی از نظر جراحی یا در طول روز دچار آسیب بدنی می شوند - بخش دیگری که این مجموعه دارای آن می باشد رفع نیازهای جانبی می باشد به عنوان مثال بخشی برای کودکان - بهداشت - سلامت - مسائل عاطفی - مسائل جنسی ... این مجموعه کلیه این موارد را مشاوره میدهد و باور ما این است که مجموعه ورزشی باید یک مجموعه ای باشد که یک سری از دیگر خواسته ها و نیاز های اعضای خود را بتواند علاوه بر ورزش و سلامت پاسخگو باشد.

•آیا شما هم ورزش می کنید؟
بله - کارت مربیگری هم دارم و البته خودم هم در طول روز سعی می کنم در کلاسهای ورزشی باشگاه شرکت کنم.

•مشوق ورزش کردن دیگران هستید؟
  بله - با هر کسی که در ارتباط هستم خانواده - دوستان - فامیل و به دیگر افراد توصیه می کنم حتما به باشگاه مراجعه و در انجام فعالیتهای ورزشی شرکت کنند.
 
•آیا برنامه ای برای آینده دارید؟
برای تاسیس باشگاه جدید آماده میشویم باشگاهی که در شان و منزلت شهرستان صومعه سرا و مردمان خوبش باشد و چندین برنامه دیگر که بصورت مجزا از باشگاه جدید است و ترجیح میدهم سوپرایز و ناگفته بماند.

•مردم ما چقدر ورزش دوست هستند؟
زمانی که به صومعه سرا وارد شدم مردم آن چنان به ورزش علاقه نشان نمی دادند اما باشگاه اکسیژن توانست بر روی نرخ رشد ورزش دوستی مرم تاثیرگذار باشد و سال به سال به ورزش دوستان شهرستان اضافه میشود.

•چه نوع ورزشهایی در این مجموعه آموزش داده می شود؟
تیاریکس - فیتنس - پیلاتس در آب - بدنسازی - ایروبیک پیشرفته و تخصصی - آمادگی جسمانی - دفاع شخصی - یوگا - فانکشنال
که هرکدام بصورت پیشرفته و تخصصی توسط مربی های قهاری آموزش داده میشود. ایروبیک پیشرفته و تخصصی توسط سرکار خانم ندا دشتی - فانکشنال توسط سرکار خانم سپیده رضاپور-ایروبیک پیشرفته توسط سرکارخانم سپیده محجوبی - دفاع شخصی توسط سرکار خانم ماریا علی مرادی - پیلاتس توسط سرکار خانم صحرانورد - یوگا توسط سرکار خانم آزیتا عسگری - فیتنس توسط سرکار خانم سارا میرزاده.

•حرف آخر
بانوان خودشان را باور داشته باشند و به قوت قلب برسند اینکه میتوانند با فعالیت کردن و تلاش کردن کاری برای خود راه بیندازند که هم کسب درآمد کنند و هم دچار استقلال شخصیتی - فردی و مادی شوند چیزی بدون تلاش بدست نمی آید هرچه قدر پول و سرمایه داشته باشیم اما اگر همت و تلاش نکنیم به راحتی این سرمایه از دست می رود. از مردم عزیز شهرم خواستارم: نسبت به افرادی که کار آفرینی می کنند دید مثبتی داشته باشند و از آنها حمایت کنند تا این شهر سرتاسر پیشرفت کند. در پایان هم باید از هفته نامه سوما که ما را یاری کردند و ویژه نامه اکسیژن با همکاری این هفته نامه درحال انجام است تشکر کنم و اولین چاپش صورت گرفته است که امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. از خانواده و الهام عزیزم که شریک و یار من است و از تک تک مربیان گرانقدر تشکر میکنم.


ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 68 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید