چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:670
محبوبه تجدد:

در مسیر فعالیتهای ورزشی ام هرگز ناامید نشدم زیرا خواستن توانستن است

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ شهر زیبایمان صومعه سرا همیشه زادگاه ورزشکاران قهرمان و پهلوانان نامی بسیار زیادی بوده و هست و مدتی است که در صومعه سرا شاهد رشد چشمگیر و حضور بیش از بیش و فعالیت ورزشکاران در سطح ملی و بین المللی به عنوان مربی هستیم و یکی از این مربیان جوان،با اخلاق و آینده دار خطه سرسبز سوماسرا مجبوبه تجدد است.

در ادامه برای آشنایی با این مربی و قهرمان ملی که به سهم خود فعالیت بسیار چشمگیری در رشد و اعتلای ورزش این شهر و استان و حتی کشور داشته است گفتگوی صمیمانه ای ترتیب داده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست پس با ما همراه باشید...

سوما نیوز: لطفا خودتون رو معرفی کنید؟

- محبوبه تجدد هستم متولد روستای پشتیر گوراب زرمیخ صومعه سرا که در حال حاضر در خانه پدری ساکنم و دارای مدرک کارشناسی فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه گیلانم.

سوما نیوز: لطفا عناوین و سمت هایی که داشتید رو بیان کنید؟

- از سال 83 با سپک تاکرا آشنا شدم و در اولین دوره قهرمانی کشور در سال 83 با تیم گیلان مقام دوم کشور کسب کردم و از سال 83 تا 94 هر سال تیم گیلان مقام اول یا دوم را در سطح کشور کسب می کرد و در سال 1388 به اردو ملی دعوت شدم و در مسابقات جهانی تایلند مقام سوم را کسب کردم اما متاسفانه به علت پارگی رباط سلیبی زانو بازی در تیم ملی را از دست دادم.

در سال 1395 به عنوان مربی تیم ملی دعوت شدم و هم اکنون به عنوان مربی تیم ملی هستم که این تیم برای مسابقات جهانی تایلند که 27 مهر امسال برگزار می شود در حال آماده سازی است.

سوما نیوز: لطفا برای ما کمی درباره سبک تاکرا توضیح بفرمایید

- رشته سپک تاکرا زادگاهش کشورهای تایلند و مالزی بوده که از سال 83 وارد ایران شد. این رشته مهیج برگرفته از رشته های والیبال بدمینتون و فوتبال می باشد که در زمینی به ابعاد زمین بدمینتون و در هر طرف زمین سه نفر قرار میگیرند که بایستی توپ سپک تاکرا که توپ مخصوصی هست را از روی تور رد کنند که هر تیم سه ضربه می تواند به توپ بزند و تیمی که زودتر به امتیاز 21 برسد برنده بازی است.

سوما نیوز: میزان علاقه مندی شما به ورزش سپک تاکرا چقدر بود؟

- به قدری علاقه داشتم که فاصله زیاد محل زندگی و تمرین مرا ناامید نمی کرد و مجبور بودم از روستای پشتیر صومعه سرا با شرایط سخت تا رشت سر تمرین بروم ولی در مسیر فعالیتهای ورزشی ام هرگز ناامید نشدم زیرا خواستن توانستن است و باید پشتکار داشته باشیم تا به هدف خودمون برسیم.

سوما نیوز: علاقمندان به این رشته باید چه کار انجام بدهند؟

- جلسات تمرینی این رشته در رشت سالن یادگار امام روزهای زوج ساعت 4 تا 6 برگزار می شود و در شهرستانها می توانند به اداره تربیت بدنی خود به هیات انجمنهای ورزشی مراجع کنند.

سوما نیوز: در طی این مسیر چه مشکلاتی را داشتید و دارید؟

با اینکه این همه سال در ورزش استانی و ملی فعالیت داشتم اما متاسفانه در هیچ ارگان دولتی مشغول فعالیت نیستم و شرایط استخدامی برای من فراهم نشده است.

سوما نیوز: در حال حاضر چه فعالیتی دارید؟

- البته روزها ناجی طرح دریا هستم و در زمینه های دیگه هم کار کردم مثلا بعنوان داور والیبال مسابقات زیادی را قضاوت کردم و یا در هندبال دانشجویی به مسابقات کشوری اعزام شدم و به کسب مقام هم نائل آمدم، مربی هندبال بودم و ...

سوما نیوز: و حرف آخر

- در پایان لازم می دانم که از زحمات خانواده و مربیانم که همیشه پشتیبان و مشوقم بوده اند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم و همچنین از زحمات شما و همکارانتان در پایگاه خبری تحلیلی سوما نیوز که در جهت اعتلای شهرستان صومعه سرا فعالیت می کنید تشکر کنم و از خداوند بزرگ برای تمامی ایرانیان عزیز سلامتی و سعادت بخواهم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 111 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید