دوشنبه, 22 مهر 1398
شناسه خبر:2295
باور کنید مردم حواسشان به همه چیز هست!

شورای شهر رشت و کلکسیونی از اظهارات عجیب و غریب!

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ با این اوصاف باید گفت هیچ بعید نیست سفر به اروپا به منظور شناسایی و الگوگیری از نماد های شهری و انعقاد تفاهم نامه با چند صاحب نظر خارجی به زودی در دستور کار اعضای شورای شهر رشت قرار گیرد!

جلسات شورای شهر رشت از آن دست جلساتی است که در آن معمولاً حاشیه بر متن میچربد. این حاشیه می تواند نشات گرفته از تعاملات و یا تناقضات اعضای شورا با یکدیگر باشد، ممکن است مرتبط با نوع برخورد یک عضو شورا با خبرنگاران باشد و یا به یکباره از پس بررسی یک لایحه جنجالی در صحن علنی شورا سر بر آورد.

آخرین جلسه شورای شهر رشت هم مستثنی از این قاعده نبود و رسانه های حاضر در آن به نقل از ناطقان آن، اظهاراتی را منتشر کردند که فارغ از تعجب برانگیز بودن آن می تواند تا حد زیادی بیانگر میزان شناخت اعضای شورا از مشکلات موجود در شهر و نحوی مواجه ی آنان با این مشکلات باشد.

احمد رمضانپور نرگسی در قسمتی از اظهارات خود در این جلسه با بیان اینکه شهر رشت نیازمند بهره مندی از نماد مشخص و برجسته ای است، می گوید: در رشت اگر نمادی هم هست به دوران صفویه و قاجاریه بر می گردد لذا می توانیم در ورودی های شهر با کمک صاحب نظران داخلی و حتی خارجی نماد هایی داشته باشیم.

در نقد این قسمت اظهارات رمضانپور باید گفت اگرچه قدمت شناسی نمادهای موجود در شهر رشت عملی تخصصی محسوب شده و می بایست به کارشناسان این موضوع محول گردد اما این اظهارات بخصوص پیشنهاد بهره مندی از مشاوره صاحب نظران خارجی، این سوال را در ذهن متبادر می کند که آیا مشاهده ی نماد های موجود در شهر های مختلف دنیا توسط اعضای شورای شهر رشت، بهانه ی بعدی برای چند سفر خارجی دیگر برای اعضای این پارلمان محلی خواهد بود.

بی تردید اگر هم قرار باشد نمادی برای رشت ساخته شود، می بایست این نماد برخواسته از اعتقاد، فرهنگ و تاریخچه ی غنی شهر رشت باشد. سه عاملی که صاحب نظران خارجی جناب رمضان پور با هیچ یک از آن ها آشنایی ندارند. با این اوصاف باید گفت هیچ بعید نیست سفر به اروپا به منظور شناسایی و الگو گیری از نماد های شهری و انعقاد تفاهم نامه با چند صاحب نظر خارجی به زودی در دستور کار اعضای شورای شهر رشت قرار گیرد!

البته این عضو شورای شهر رشت در ادعای جالب دیگری که بی شباهت به آمار سازی دولت در حوزه اشتغال هم نیست، مدعی شده است که شهرداری رشت رکورد تولید آسفالت را شکسته است! بدون هیچ توضیحی قضاوت در این خصوص بر عهده خوانندگان محترم باشد!

دامنه اظهارات عجیب و غریب اعضای شورا در آخرین جلسه علنی اما تنها محدود این موارد نمی شود. فراهام زاهد یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت هم در واکنش به حضور پر تعداد گردشگران در شهر رشت و در ایام نوروز اظهارات جالبی را بر زبان می آورد. وی با بیان اینکه اگر آمادگی لازم برای پذیرایی از مسافران را نداریم می توانیم با آنها برخورد قهری داشته باشیم، از امکان هماهنگی با سایر دستگاه های مربوطه سخن به میان می آورد!

این اظهارات زاهد بهترین انطباق را با جمله ی معروف "پاک کردن صورت مسئله به جای حل آن" دارد چرا که به اذعان مسئولین حوزه گردشگری ظرفیت هتل های گیلان و به تبع آن رشت در ایام نوروز به صورت کامل پر بوده و عملا مسافران چاره ای جز چادر زدن در اماکن عمومی نداشته اند. حال اینکه چرا یک عضو شورا به جای اتخاذ تمهیداتی برای گسترش زیرساخت های اسکان مسافران، به دنبال برخورد قهری با آنان است، حداقل سوالی است که می تواند به ذهن مطالبه گر خوانندگان رجوع کند./خزر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 134 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید